You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

V Maraton 14.10.2023r.

+4Loading

Wednesday, October 11, 2023 11:18 PM
bogusiania's avatar

Mam nieśmiałą propozycję dla Admina odnośnie sobotniego Maratonu. Wiadomo, że kilkanaście osób korzysta z programu do rozwiązywania obrazków. Zamiast dotychczasowego podziału graczy na kategorie TOP i OPEN - podział na graczy, którzy korzystają z programu i tych, którzy samodzielnie i często bardzo dzielnie, mozolnie rozwiązują obrazki - ZPK i BPK. Taki podział byłby sprawiedliwy. Dawałby równe szanse graczom i wyniki byłyby wiarygodne w obu kategoriach. Wtedy poziom zadań, ich stopień trudności mógłby być różny dla różnych kategorii. Nie piszę tego ze złośliwości, zazdrości, ani innych niskich pobudek, bo nie mam takiej natury - jedynie taki podział , jaki zaproponowałam, dawałby przynajmniej w Maratonie możliwość zajęcia wysokiego miejsca tym graczom, którzy nie mają na to szans w codziennych potyczkach z graczami , korzystającymi z pomocy programu, ułatwiającego i pozwalającego uzyskać lepszy czas rozwiązania obrazka. Może to zachęci więcej osób , tych bez programu, do udziału w tym ciekawym konkursie. Proszę o rozważenie mojej sugestii, za co z góry dziękuję. Może gracze się wypowiedzą na ten temat :)

You must be logged in to post

Answers

+4Loading

Thursday, October 12, 2023 8:23 AM

Jeżeli naprawdę jest tak jak piszesz, ciekaw jestem jaką frajdę mają ci gracze? Nie rozumiem:(.

bogusiania - Thursday, October 12, 2023 8:05 PM

Nie mam pojęcia, jaka to przyjemność. Z jednej strony dobrze, że są takie programy do rozwiązywania obrazków, bo pozwalają zaoszczędzić cenny czas gracza. Z drugiej zniekształcają one obraz rywalizacji o wysokie miejsce w rankingu punktacji. Dla jednych frajda to szybkie ukończenie obrazka, dla innych - samodzielne główkowanie i tym większa satysfakcja. Nie mnie to oceniać :)


+2Loading

Thursday, October 12, 2023 6:36 PM
gameLO's avatar

Niestety nie mamy możliwości sprawdzania, czy ktoś korzysta z programu, czy nie.

Jeśli zrobimy podział na graczy z programem i bez, to nikt się nie zgłosi do pierwszej grupy.

bogusiania - Thursday, October 12, 2023 7:48 PM

Dziękuję za odpowiedź. Niestety, tak myślałam, że taki pomysł jest chybiony. Choć można zweryfikować przybliżoną ilość osób, korzystających z pomocy programu po czasie rozwiązania obrazka, nieraz dwu, a często kilkukrotnie szybszego od przeciętnego czasu pozostałych graczy w reprezentatywnej grupie 60 osób. Chyba większość osób przyzna, że taki podział byłby jak najbardziej uczciwy. Trudno. A więc czekamy z niecierpliwością na gorączkę sobotniego łamania głowy. Życzę wszystkim zadowalających wyników :)


POP Forums - ©2024, POP World Media, LLC