You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

+2загрузка

3 мая 2020 г. 9:13
Аватар gameLO

Gracz będzie miał możliwość skorzystania z podpowiedzi – po naciśnięciu na przycisk jeden z „nieokreślonych, niebieskich” kwadratów zmieni się na biały lub czarny. Podpowiedź jest losowa, to znaczy wylosujemy pole, które zostanie podpowiedziane.

Mechanizm taki będzie musi mieć ograniczenia (np., jedna podpowiedź na minutę, albo podpowiedzi dostępne tylko w ograniczonej liczbie za „żetony”.) Do zaplanowania mechanizm zdobywania „żetonów”, może dodatkowe żetony do zdobycia za obejrzenie reklam.

Do dyskusji: jak punktować poziomy, w których gracz skorzystał z podpowiedzi? O punktacji dyskutujemy w wątku: Punktacja-ranking

Co myślicie o tej zmianie?

ktos123 - 1 июня 2020 г. 16:17

Aby sytuacja była jednoznaczna podpowiedziany punkt powinien zamigotać.

Jeżeli podpowiedź nie jest możliwa to zasygnalizować np. migoczącym znakiem "?"

Przy dużym diagramie szukanie wzrokowo zmian na pojedynczym polu może być trudne.


gameLO - 1 июня 2020 г. 16:20

Po kliknięciu przycisku trzykrotnie miga na ekranie czerwony kwadracik zanim zimni się czarne lub białe pole.

Jeślii u kogoś działa to inaczej, to proszę o kontakt.


bogusiania - 1 июня 2020 г. 17:52

A po co dyskutować o punktacji, gdy gracz skorzystał z podpowiedzi, skoro "podpowiedzi są dostępne na poziomach, na których nie można zdobywać punktów" - to Twoje słowa, Adminie. Korzystają więc osoby poniżej 100-nej i nie zdobywają punktów za takie zadania z podpowiedziami. Chyba, że coś źle zrozumiałam :)


gameLO - 1 июня 2020 г. 18:29

>>A po co dyskutować o punktacji,....Niby racja, ale...Pytanie to zadałem blisko miesiąc temu, kiedy jeszcze zastanawiałem się jak to rozwiązać. Nie było żadnych propozycji, to zrobiłem tak, że na punktowanych poziomach, nie ma podpowiedzi.Dziś to pytanie już nie jest zasadne, ale miesiąc temu jeszcze można było o to pytać :)


bogusiania - 1 июня 2020 г. 19:05

Faktycznie, ależ ten czas pędzi, nie zauważyłam, że to było tak dawno. :)


Вы должны войти что бы оставить сообщение

ответы

+1загрузка

31 мая 2020 г. 8:19
Аватар gameLO

Wdrożyłem mechanizm podpowiadania. Podpowiedzi są losowe. Każda podpowiedź kosztuje jedną monetę. Skąd się biorą monety jest opisane na podstronie Monety. Mechanizm podpowiadania nie działa na poziomach, na których można zdobyć punkty.

-------- ENG --------

I have implemented the hintinging mechanism. The hints are random. Each hint costs one coin. Where the coins come from is described on the Coins page. The hint mechanism does not work at levels where you can earn points.

Последний раз редактировалось gameLO, 31 мая 2020 г. 8:20
POP Forums - ©2021, POP World Media, LLC